Hubnu, hubneš, hubneme... podfuky s hubnutím

Stanoviska odborníků

V této sekci zveřejňujeme některé texty, vyjádření, stanoviska apod. osob, které se k tématu, kterým se tyto stránky zabývají, přímo či nepřímo vyjadřují.

Láká vás keto-dieta? Doporučujeme podrobný článek k tomu zveřejněný Zde (Tomáš Novotný), ve kterém se dovíte, co je ketogenní dieta, jak funguje a další zajímavosti. Odborníci se ale často dívají na tuto alternativu poněkud černě. Novinky.cz shrnuly informace k tomu Zde (leden 2020). A reflex.cz zveřejnil  nekompromisní pohled na věc obezitologa docenta Martina Matoulka: Choďte ven i v lockdownu, obezita zhoršuje covid, keto dieta vede k dřívější smrti - Zde (březen 2021).

Lidové noviny zveřejnily v magazínu Pátek č. 31 (2. srpen 2019) rozhovor pí. L. Hamplové s MUDr. Michalem Vrablikem, specialistou na preventivní kardiochirurgii a odborníkem na civilizační choroby. Mimořádně zajímavý pohled na dietologii vystavujeme Zde.

Jak je dětská populace u nás zasaženo obezitou, jak je to s kultem štíhlosti? Novinový rozhovor s obezitoložkou A. Moravcovou nabízíme Zde.

Ústav zemědělské ekonomiky a informací zpracoval informaci o rizikových látkách používaných v prostředcích na hubnutí. Je k dispozici Zde.

Nutriční specialistka z partnerského sdružení Anabell Jaroslava Toutonghi, MBA zpracovala informaci o sedmi mýtech, kterých se doporučujeme vyvarovat. Text naleznete v jiné sekci našich stránek Zde.