Hubnu, hubneš, hubneme... podfuky s hubnutím

Upozornili jste

Jedním z hlavních úkolů a zaměření Sdružení pro ochranu spotřebitele je ochrana spotřebitelů před nekalými a klamavými praktikami. V sekcích Kila v reklamě ... a Tvrzení ... naleznete vysvětlení, jakým způsobem dochází k porušení právních předpisů v reklamě a označení přípravků určených ke snižování hmotnosti. Vysvětlení obsahují i některé konkrétní "vzorové" příklady porušování práva.

V této sekci vám naše stránky nabízejí další konkrétní případy porušení práva. Protože ve výše zmíněných sekcích jsou podstata a souvislosti popsány, obvykle zde již jen krátce poukážeme na další konkrétní případ.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje:

(Březen 2013) SZPI odhalila další doplněk stravy s obsahem nebezpečné látky 1,3-dimethylamylamin (DMAA). Po výrobcích Jack3D a americké verzi suplementu Neurocore se DMAA objevila v doplňku výživy pro spalování tuku Stacker 2 Thermodrene. DMAA vykazuje strukturální podobnost například s amfetaminem a její užití je dáváno do souvislosti s vážnými zdravotními potížemi, jako jsou zvýšení krevního tlaku, bolesti hlavy, zvracení a mozkové příhody, či dokonce smrt. V roce 2012 byl hlášen jeden případ mozkové příhody a dvě úmrtí, kdy všechny tyto případy byly spojovány s konzumací potravin obsahujících právě DMAA. "Přímá spojitost není sice zatím prokázaná, ale hlavní hygienik ČR před ní vydal varování," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Proto se tato látka nesmí v Česku v potravinách vyskytovat - Zde .

Spotřebitelé se navzájem varují před:

  • Nabídkou hubnutí octem Fy Xenalis Ltd ( Zde ).
  • Pochybnými nabídkami Fy KURZY CZ / Fast Mail Service, s.r.o. (Zde).
  • "100%" zaručenými kůrami Fy European Slimming Institute (Zde). K tomu více Zde .
  • Přístupem Fy Walmark k nabídce svých produktů: na své webové nabídce zcela netransparentně a pro spotřebitele zavádějícím a tedy nekalým způsobem mísí výrobky registrované jako léčivé přípravky a potravní doplňky. Pro nabízení potravních doplňků používá řadu neschválených zdravotních tvrzení. Příklady nabízíme Zde .

.

DOPORUČUJEME:

  • Podívejte se na webové stránky našeho partnera - občanského sdružení Obran - Zde . Naleznete zde aktuální informace o opatřeních a krocích, které toto sdružení vedlo při poukazování na poskytování nepravdivých a nekorektních informací občanům ze strany zaměstnanců lékáren, prodejen doplňků stravy a zvláštních potravin, včetně informací na internetových stránkách, používaných k elektronickému a zásilkovému prodeji.